Ve znamení lva

In the sign of the lion

Im Zeichen des Löwen

Tato zbraň čeká na svého nového majitele. Máte zájem? Napište mi! ladyiris@centrum.cz

Hluboká reliéfní rytina lva vystupuje nad matované černěné pozadí. Modelace je podpořena citlivou patinou.

Ústřední motiv zvířete je orámovaný ornamentem, který vystupuje nad pozadí, ale je celý černěný. To proto, aby vynikla zlatá linka, která jakoby září z černého podkladu. Znamení lva a zlato patří k sobě. Linka je součástí všech ornamentů na zbrani a propojuje tak výzdobu celé zbraně. Zlato je vloženo technikou taušírování – vkládání kovu do kovu. Je tedy masivní a už se nikdy nesetře! Na spoušťové desce je touto náročnou technikou vytvořena značka znamení LVA a zlacená je i spoušť.

Také pažba byla tvarově přizpůsobena, aby se lépe držela. Hmatnice na předpažbí i krku jsou opatřeny ručně škrábanou rybinou.

Hlaviště je zdobeno řezbou, která koresponduje s ornamenty v kovu. A také zlatá linka se opakuje stejně jako na kovových částech i když zde již zlato nahradila mosaz.

Tradiční techniky a ruční práci uzavírá klasická politura. Tato náročná povrchová úprava podporuje kresbu dřeva a nechává ji tak vyniknout v její přirozené kráse.

Korunkou na celém díle je zlatem vykládaný medailon. Ebenová botka pistolové rukojeti je inkrustovaná 14 karátovým zlatem. Jemná povrchová rytina s portrétem lva dává všem vědět, že tato luxusní zbraň, je zbraní krále.

E-book: Jaké je základní rytecké vybavení?

 

Jaké nástroje potřebujete do začátku? Kde je sehnat?

Chcete mít vše přehledně shrnuto?

Připravila jsem pro vás e-book ZDARMA s přehledem potřebných nástrojů.

E-book: Jaké je základní rytecké vybavení?

Děkujeme, přihlášení proběhlo úspěšně